بیابان تصادف ماشین برنامه الکتریکی

بیابان: تصادف ماشین برنامه الکتریکی در ماشین تصادف شدید خودروی الکتریکی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی سقوط ۲۱ دلاری ، «شروع بد» طلا در ابتدای نیمه دوم سال

اونس طلا که جمعه گذشته، آخرین روز ماه ششم میلادی را با بهای ۱۲۴۱ دلار به آخر برده بود، جمعه ششم جولای را با بهای ۱۲۱۲ دلار به اتمام رساند تا تنها ۱۲ دلار با مرز

سقوط ۲۱ دلاری ، «شروع بد» طلا در ابتدای نیمه دوم سال

«شروع بد» طلا در ابتدای نیمه دوم سال /سقوط ۲۱ دلاری

عبارات مهم : بازار

اونس طلا که جمعه گذشته، آخرین روز ماه ششم میلادی را با بهای ۱۲۴۱ دلار به آخر برده بود، جمعه ششم جولای را با بهای ۱۲۱۲ دلار به اتمام رساند تا تنها ۱۲ دلار با مرز کانال پایین تر فاصله داشته باشد. اونس در حالی این روزها به مرز کانال ۱۱۰۰ دلار نزدیک شده است که اوایل ماه ژوئن با رفتن به محدوده ۱۲۹۰ دلار، به گذر از مرز ۱۳۰۰ دلار چشم داشت.

به گزارش اقتصادنیوز، اونس نخستین روز کاری دوره 6 ماه دوم امسال میلادی را به سقوط 21 دلاری گذراند. اونس روز دوشنبه روی مرز 1220 دلار ایستاد. کم کردن معاملات به علت تعطیلی روز بعد بازارهای آمریکا به مناسبت روز استقلال این کشور نتوانست در این روز جلوی سقوط بهای اونس را بگیرد. بخشی از بازارهای آمریکا هم دوشنبه سریعتر به کار خود آخر دادند. کیتکو در این روز بازار دوشنبه را «سبک و تعطیل مانند» توصیف کرد. با این همه، ادامه فشار فنی و نبود اخبار تازه از تحولات ژئوپلیتیک و البته جهش شاخص دلار به ضرر طلا کار کرد. شاخص دلار که چندی است به شدت تحت فشار هست، دوشنبه در یک جهش اصلاحی از کف 9 ماهه 62/ 95 واحدی روز جمعه به عدد 21/ 96 واحد پرید. در این روز نفت خام هم توانست به اوج 3 هفته ای تعدیل شود، ولی رشد آن کمکی به طلا نکرد.

سقوط ۲۱ دلاری ، «شروع بد» طلا در ابتدای نیمه دوم سال

تعدیل سقوط

با سقوط شدید روز دوشنبه، تعدیل روند در روز سه شنبه عجیب نبود. اونس در روز دوم هفته با 4 دلار رشد به بهای 1224 دلار رسید. بهای اونس در حالی روز سه شنبه تعدیل شد که این روز، روز تعطیلی بازارهای آمریکا بود. 4 جولای، روز استقلال آمریکاست. آنچه علاوه بر شناسایی سود در این روز به طلا کمک کرد، آزمایش تازه موشکی کره شمالی در آستانه برگزاری نشست گروه 20 در هامبورگ آلمان بود. آن طور که گزارش شده است دو موشکی که اخیرا کره شمالی آزمایش کرده، از پایگاه هوایی پانگهیون کره شمالی شلیک شده است و پیش از فرود در دریا توانسته مسافتی حدود ۹۳۰ کیلومتر را طی کند. نهادهای نظامی آمریکا اعلام کردند، موشکی که کره شمالی به تازگی آزمایش کرده یک موشک بالستیک قاره پیما بوده و توانایی رسیدن به خاک آلاسکا را دارد. با این همه، به نظر می رسد موشک های کره شمالی هنوز از توانایی نشانه گیری دقیق برخوردار نیستند و پیونگ یانگ هنوز به فناوری سوار کردن کلاهک هسته ای روی این موشک ها دست نیافته است.

ادامه رشد

اونس طلا که جمعه گذشته، آخرین روز ماه ششم میلادی را با بهای ۱۲۴۱ دلار به آخر برده بود، جمعه ششم جولای را با بهای ۱۲۱۲ دلار به اتمام رساند تا تنها ۱۲ دلار با مرز

رشد روز سه شنبه، روز چهارشنبه نیز تکرار شد. اونس در این روز به بهای 1227 دلار رسید. اونس در سومین روزهفته میلادی کف حدودا 5/ 3 ماهه، 1217 دلار را هم تجربه کرد، ولی با باز شدن بازارها آمریکای شمالی از کف روزانه فاصله گرفت. آخر موقعیت فروش بعضی معامله گران بعد از سقوط 21 دلاری دوشنبه و تعدیل روند سه شنبه، علت رشد اندک روز چهارشنبه بود. با این همه، نقره در این روز تحت فشار فنی به کف 14 ماهه رفت. تحولات ژئوپلیتیک شبه جزیره کره هم چهارشنبه کمی به طلا کمک کرد. دیگر خبر مهم چهارشنبه انتشار صورتجلسه نشست پیشین کمیته بازار آزاد فدرال رزرو بود، ولی داده های این صورتجلسه اثر چندانی بر بازارها نداشت.

بر اساس این صورتجلسه نگرانی هایی راجع به تاثیرپذیری بد بازارهای مالی از زیاد کردن قیمت های بهره و همچنین احتمال پایین ماندن تورم وجود دارد. در صورتجلسه اشاره ای به وقت کم کردن دارایی های بانک مرکزی آمریکا نشده هست. چهارشنبه شاخص دلار با رشدی اندک به 29/ 96 واحد رسید که مانع طلا بود. همچنین دومین عامل خارجی یعنی بهای نفت خام نیز با افت شدید به ضرر طلا کار کرد تا اثر عوامل افزایشی محدود باشد.

بازگشت افت

روز چهارم هفته روز بازگشت به میانه محدوده 1220 دلار بود. اونس در این روز به قیمت 1225 دلار افت کرد. افزایشی های بازار قصد داشتند در این روز با استفاده از داده های اندکی بدتر از انتظار روز چهارشنبه، بازار را افزایشی کنند، ولی در این راه ناکام ماندند.چهارشنبه داده های موسسه ADP نشان داد که اشتغال زایی بخش شخصی آمریکا در ماه ژوئن 158 هزار مورد بوده؛ درحالی که رقم مورد انتظار 180 هزار بود. با این همه، مانند همیشه، گزارش دولتی روز جمعه گزارش مهم تری بود که همه انتظار آن را می کشیدند. شاخص دلار پنج شنبه با افت تا عدد 80/ 95 واحد به نفع طلا کار کرد، ولی عوامل کاهشی در این روز غالب بودند. نفت خام هم نتوانست با رشد خود به طلا کمک بکند.

سقوط ۲۱ دلاری ، «شروع بد» طلا در ابتدای نیمه دوم سال

تشدید افت

اونس روز جمعه را با بهای 1221 دلار شروع کرد و بعد رو به نوسان های انتظاری آورد. نوسان های انتظاری تا ساعت 5 عصر به وقت پایتخت کشور عزیزمان ایران که گزارش اشتغال زایی آمریکا منتشر شد، ادامه داشت. در این ساعت گزارش اشتغال زایی ماه ژوئن نشان داد که بزرگ ترین اقتصاد دنیا در ششمین ماه سال میلادی 222 هزار شغل ایجاد کرده هست. رقم مورد انتظار 175هزار شغل بود. با این همه، قیمت بیکاری با زیاد کردن جزئی 1/ 0 درصدی به 4/ 4 درصد رسیده هست. این داده های متناقض روند طلا را نوسانی کرد. اونس ابتدا رشد ولی سپس افت کرد، درست وارونه شاخص دلار که ابتدا افت و سپس رشد کرد. شاخص دلار روز جمعه روی عدد 00/ 96 واحد ایستاد. با ثبت قیمت 1212 دلاری جهت اونس در آخر روز جمعه، بازدهی منفی 3/ 2 درصدی جهت این کالای گرانبها ثبت شد تا کارشناسان حرفه ای انتظار ادامه افت ارزش طلا را در روزهای پیش رو داشته باشند. با این همه، سرمایه گذاران خرد هنوز به طلا امید دارند. شرح آینده نگری های کوتاه مدت را در گزارش فردای «دنیای اقتصاد» بخوانید. در این گزارش رویدادها و داده های مهم هفته را نیز پیش رو خواهید داشت.

اونس طلا که جمعه گذشته، آخرین روز ماه ششم میلادی را با بهای ۱۲۴۱ دلار به آخر برده بود، جمعه ششم جولای را با بهای ۱۲۱۲ دلار به اتمام رساند تا تنها ۱۲ دلار با مرز

با آنکه سرمایه گذاران خرد هنوز امید کوتاه مدت خود را به طلا از دست نداده اند، بررسی ها نشان می دهد که سرمایه گذاران بزرگ ترین اقتصاد دنیا نسبت به گذشته اعتماد بسیار کمتری به فلز زرد دارند. تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که مردم آمریکا در شرایط کنونی تمایلی به سرمایه گذاری در بازار سکه طلا ندارند. به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، تحلیلگران اقتصادی تاکید کردند، سرمایه گذاران بین المللی در حال دور شدن از بازار فلزات گرانبها به خصوص طلا هستند و آمارهای مربوط به فروش سکه طلا در این کشور طی ماه ژوئن به خوبی این مساله را نشان می دهد.

براساس این گزارش تحلیلگران «کامرز بانک» آلمان اعلام کردند: آمارهای رسمی نشان می دهد که در ماه ژوئن تنها 6 هزار اونس سکه طلا از شرکت یو اس مینت در بازار آمریکا به فروش رسیده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل به شدت کم کردن داشته هست. فروش سکه طلا در بازار آمریکا از ابتدای امسال تاکنون نسبت به سال قبل در همه ماه ها با کم کردن روبه رو شده است هست. این اوضاع جهت سکه نقره از شرکت یو اس مینت نیز مشابه بوده هست. فروش سکه نقره در آمریکا در ماه ژوئن بار دیگر به کمتر از یک میلیون اونس رسیده است.

سقوط ۲۱ دلاری ، «شروع بد» طلا در ابتدای نیمه دوم سال

واژه های کلیدی: بازار | آمریکا | دوشنبه | کره شمالی | روز دوشنبه | سرمایه گذار | روز چهارشنبه | سرمایه گذاری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs