بیابان تصادف ماشین برنامه الکتریکی

بیابان: تصادف ماشین برنامه الکتریکی در ماشین تصادف شدید خودروی الکتریکی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری آقای مدیری، وقت احمدی نژاد کجا بودی؟

مهران مدیری در برنامه پرمخاطب «دورهمی»، همه‌جوره مانور می‌دهد، خوب می‌داند که تنها دلخوشی مردم به صداو سیما همین برنامه‌ها است و با علم به این تریبون است که این

آقای مدیری، وقت احمدی نژاد کجا بودی؟

آقای مدیری، وقت احمدی نژاد کجا بودی؟

عبارات مهم : سیاسی

مهران مدیری در برنامه پرمخاطب «دورهمی»، همه جوره مانور می دهد، خوب می داند که تنها دلخوشی مردم به صداو سیما همین برنامه ها است و با علم به این تریبون است که این روزها بساط انتقادی از دولت را هم حسابی در برنامه اش پهن کرده است.

نقدهای مهران مدیری به اصلاح طلبان از طریق برنامه سازی ها ی طنزش، سابقه ای طولانی دارد. حتما هنوزهم بسیاری ماجرای نمایندگان مجلس ششم را نیز به یاد دارند، حرکتی که یکی دوروز بعد از آن مهران مدیری در طنزهای 90 قسمتی که می ساخت آن را سوژه قرارداد و تلاش داشت تا این حرکت را در اقدامی کاملا سیاسی به تمسخر بگیرد. کاراو آن وقت مورد استقبال رسانه ها ی جریان راست قرار داده شد تا حدی که شخصیت ها ی سیاسی محافظه کار نیز از در تقدیر مهران مدیری برآمدند.

آقای مدیری، وقت احمدی نژاد کجا بودی؟

هرچند ممکن است با مروراظهارات مهران مدیری علیه دولت، دربرنامه «دورهمی»، حق را به او بدهید و این گفته ها را حرف دل مردم بدانید و به واسطه اینکه ما از در نکوهش بیانات مدیری برآمده ایم، این نگاه را فاقد دموکراسی و آزادی بیان مدعیان اصلاحات بدانید. ولی در پاسخ باید گفت ما نیز با بیانات مهران مدیری اطراف گرانی، پرسشها اقتصادی، محیط زیست و عملکرد ضعیف دولت هم عقیده هستیم ولی به شرط آنکه او دراظهارات و کنایه ها یش، نگاهی به جریان راست و اصولگرایان هم داشته باشد. اتفاقی که متاسفانه تا به امروز رخ نداده هست. این یک حقیقت است که مدیری در طول برنامه سازی ها یش، هرزمان که دولت یا مجلس اصلاحات برروی کار بود، به طنزی گزنده علیه این مسئولین روی می آورد، ولی هر وقت که مجلس و دولت اصولگرا روی کار بود، سکوت و وارد نشدن به عرصه سیاست در برنامه سازی ها ی تلویزیونی را در دستور کارقرارداد.

مدیری هرگز در اوج تحریم ها و شعارهای دوره مجلس هفتم تا نهم و دولت ها ی اصولگرای سابق، سخنی برزبان جاری نساخت و برنامه ای را علی رغم نظر آنان یا روی آنتن نبرد و یا چنین اجازه ای به او داده نشد تا احیانا به تریچ قبای جریان راست برنخورد.

مهران مدیری در برنامه پرمخاطب «دورهمی»، همه‌جوره مانور می‌دهد، خوب می‌داند که تنها دلخوشی مردم به صداو سیما همین برنامه‌ها است و با علم به این تریبون است که این

این در حالی است که اکنون او در کنایه و نقد به دولت دوازدهم، یکه تازی می کند. اینکه مدیری در چنین شرایط دشواراقتصادی که مردم به ستوه آمده اند. اینگونه سخن می گوید و دولت را به نقد گرفته قابل تقدیراست ولی افسوس که او پیشتر اطراف فقرو قیمت ارزبالا، لغو کنسرت ها و حمله به جلسات مجوز دار، بعضی اظهارنظرهای عجیب و غریب، از توصیه به اشکنه خوردن مردم گرفته تا انداختن زلزله به گردن گناهکاری ملت، زمین ذلت ها و…سخنی نگفته است.

مهران مدیری بعد از قهر موقت با صداو سیما و روی آوری به رسانه ها ی تصویری، ظاهرا بعد از ناکامی ها یی که در جریان ساخت برنامه ها یش در رسانه ها ی تصویری با آن مواجه شد، با ورود دوباره به رسانه ملی، تلاش دارد تا در کنار جذب مخاطب، آنی را انجام دهد که از او می خواهند. او جهت خوشامد برخی، در اقدامی سیاسی – جناحی و به نام حمایت از مردم فقط یک طرف جریانات سیاسی را می بیند و با یک چشم، همه گناهان را به گردن اصلاحات و دولت روحانی می اندازد. در حالی که مدیری اگر به راستی به دنبال زدن حرف دل مردم بود، جناح برابر را هم در آتش طنزهای نقادانه خود می سوزاند. آن وقت بود که مردم نیز خیلی زیاد از حرف ها ی او استقبال می کردندو انگ سیاسی بودن رابه او نمی زدند… مدیری می توانست نماد بارز مردمی بودن باشد… اگر می خواست.

کارگردانی که هر لحظه گلایه مند ازاین بود که نمی تواند راجع به هیچ صنفی شوخی کند، چون به آنها برمی خورد (!)اکنون که به آسانی به نقد دولت می پردازد – که البته نقد بجا ودرستی نیز هست– باید به این توصیه هم توجه کند که این دولت و این اصلاح طلبان هر بدی و ضعفی داشته باشند لا اقل ظرفیت شوخی ها یی از جنس آنچه در برنامه «دورهمی» و یا طنزهای 90 قسمتی قبلی می دیدیم دارند. ازهمین رو، این پرسش را باید از او پرسید که آیا واقعا جریان اصولگرا و همان ها یی که صداو سیما نیز حامی آن هست، این سطح از ظرفیت انتقاد را در خود پرورانده اند؟! مطمئنا پاسخ منفی است که اگر مثبت بود، امروز مهران مدیری اینگونه یک طرفه به قاضی نمی رفت و اندک گوشه چشمی هم به محافظه کاران و اصولگرایانی داشت که دراین دهه ها بیشترین خسران را به کشور تحمیل کرده اند.

آقای مدیری، وقت احمدی نژاد کجا بودی؟

مدیری باید بداند که اگر می خواهد حجم مخاطبین خود را همچنان در برنامه ها یش نگاه دارد، باید صدای واقعی ملت باشد و نه صدای گروهی خاص.

آفتاب یزد

مهران مدیری در برنامه پرمخاطب «دورهمی»، همه‌جوره مانور می‌دهد، خوب می‌داند که تنها دلخوشی مردم به صداو سیما همین برنامه‌ها است و با علم به این تریبون است که این

واژه های کلیدی: سیاسی | برنامه | برنامه | رسانه ها | رسانه ملی | مهران مدیری | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs