بیابان تصادف ماشین برنامه الکتریکی

بیابان: تصادف ماشین برنامه الکتریکی در ماشین تصادف شدید خودروی الکتریکی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری رویایِ همایون، اگر محقق شود

پنج سال است که می خواهد بدون میلیاردها تومان هزینه تالارهای مجلل و بزک شده، که بار مالی اش بر دوش مردم خواهان موسیقی می افتد، آنها را به ضیافت موسیقایی در زیر س

رویایِ همایون، اگر محقق شود

رویایِ همایون، اگر محقق شود

عبارات مهم : ایران

پنج سال است که می خواهد بدون میلیاردها تومان هزینه تالارهای مجلل و بزک شده، که بار مالی اش بر دوش مردم خواهان موسیقی می افتد، آنها را به ضیافت موسیقایی در زیر سقف آسمان دعوت کند. جهت آنها و از آنها بخواند. همایون شجریان سال 92 هنگامی که پیشنهاد اجرای کنسرت خیابانی را مطرح کرد، گفت که سال ها در این فکر بوده هست. او همان وقت گفت که «حاضرم سال آینده جهت هر کسی که دلش بخواهد، اجرای خیابانی داشته باشم و البته این اجرا را فقط جهت دل مردم و بدون هیچ مناسبتی در نظر گرفته ام که امیدوارم این شرایط از سوی منزل موسیقی فراهم شود» ولی اکنون نیز در گیرودار بحران اقتصادی، باز همایون، هشتم مرداد ماه در اینستاگرام خود اعلام می کند: عزیزان، نمی دانم چه کنیم تا حالمان کمی بِه شود، چنانچه مسئله مجوز نباشد سراپا در خدمتم تا بدون هیچ انتفاعی کنسرت خیابانی گسترده جهت شما عزیزان اجرا کنم، شاید دلمان در کنار یکدیگر آرام گیرد.

واکنش مثبت دفتر موسیقی
خبری که با استقبال خوب مردم و تصویر العمل مثبت مسئولان مواجه شد و دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یک روز بعد از آن اطلاعیه ای صادر کرد. دفتر موسیقی اعلام کرد؛ به دنبال ابراز میل به بعضی بازیگران و صورت های معروف موسیقی جهت برگزاری کنسرت های موسیقی رایگان به منظور امیدافزایی و نشاط بخشی به قشرهای متفاوت جامعه، همگام با این حرکت مثبت، جهت صدور مجوز این نوع کنسرت ها اعلام آمادگی کرد. سپس منزل موسیقی نیز اعلام آمادگی دارد جهت همایون شجریان و سایر بازیگران و صورت های معروف دیگر با مسئولان وزارت ارشاد و شهرداری تعامل و این عنوان را پیگیری کند تا آنها کنسرت خیابانی برگزار کنند.

آمادگی سیروان خسروی
در پی اعلام آمادگی همایون جهت برگزاری کنسرت رایگان خیابانی، سیروان خسروی نیز جهت اجرای چنین کنسرتی اعلام آمادگی کرد. ایرنا نوشت؛ این خواننده پاپ روز سه شنبه منشتر شدن ویدئویی در پیج اینستاگرام خود گفت: امروز خبردار شدم تعدادی از مسئولان کشور با برگزاری کنسرت رایگان خیابانی موافقت کرده اند البته این موافقت ضمنی بوده هست. خسروی ادامه داد: با در نظرگرفتن این که این ایده بسیار خوب هست، من هم آمادگی خودم را جهت برگزاری کنسرت رایگان خیابانی اعلام می کنم، به خاص در این شرایط اقتصادی دیگر مورد نیاز نیست کسی جهت حضور این کنسرت هزینه بپردازد و همه اقشار می توانند در آن حضور داشته باشند. گستره استقبال ها و تصویر العمل هایی مثبت در این حد نماند و زیاد شد، سخنگوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز اظهار کرد: «همایون شجریان اعلام کرده که بدون هیچ انتفاع در فضای باز جهت همه مردم کنسرتی برگزار کند و این اتفاق مبارک و میمونی است آیا که در این روزها برگزاری کنسرت آن هم از سوی یک خواننده محبوب باعث کم کردن دغدغه های این روزهای مردم می شود. شخصا هر آنچه که در توان داشته باشم جهت برگزاری این کنسرت در یکی از مناطق شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران انجام خواهم داد، آیا که انجام فعالیت های اینچنینی از سوی بازیگران و صورت های معروف می تواند به زیاد کردن نشاط اجتماعی یاری کند و ما هم در شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران و کمیسیون فرهنگی شورا به دنبال همین امر هستیم. حاضرم جهت دریافت مجوزهای مورد نیاز برگزاری این کنسرت با تمام توان پیگیری کنم و البته شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز تجربه های خوبی از برگزاری کنسرت های روباز در مناطقی چون میدان مشق دارد، ولی اعتقاد دارم که اگر این کنسرت در یک منطقه جنوبی همچون بوستان آزادگان یا بوستان ولایت برگزار شود قطعا اتفاق بهتری خواهد بود چراکه مورد نیاز است در همه امور در پایتخت کشور عزیزمان ایران توسعه متوازن داشته باشیم و یکی از کارهایی که می توانیم در جهت توسعه متوازن انجام دهیم این است که مردم مناطق جنوبی هم امکان حضور در کنسرت را داشته باشند».

آمادگی شهرداری تهران
پس از آن بود که محمدعلی کریمی مدیر مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران اطلاعیه ای را جهت رسانه ها ارسال کرد که طی آن اعلام شده است بود: شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز ضمن تقدیر از این اقدام امیدآفرین، تمام قد آماده است در برگزاری این اتفاق مبارک، همراهی های مورد نیاز را داشته باشد. ما آمادگی داریم در برگزاری این کنسرت خیابانی کنار آقای شجریان باشیم تا در نقاط متفاوت شهر از شمال تا جنوب پایتخت کشور عزیزمان ایران و همچنین بوستان های مختلف، هماهنگی های مورد نیاز جهت برگزاری کنسرت انجام شود. شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران در این اطلاعیه اضافه کرده بود: اعلام آمادگی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران از سوی مرکز ارتباطات و امور بین الملل به همایون شجریان اعلام شده است و خوشبختانه با موافقت وی جلسه ای در روز چهارشنبه با حضور مسئولان فرهنگی شهرداری تهران، جهت بررسی جوانب و همینطور تامین و تمهید ضرورت های اجرایی کنسرت برگزار خواهد شد و نتیجه های آن به اطلاع مردم و رسانه ها خواهد رسید.

رویایِ همایون، اگر محقق شود

روزنامه آرمان

واژه های کلیدی: ایران | کنسرت | آمادگی | موسیقی | برگزاری | خیابانی | شهرداری | اعلام آمادگی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs